Lukasz Grala
CEO TIDK, MVP Data & AI, Mentor, Futurolog
Poznań, Poland
Actions
Prezes firmy TIDK. Absolwent studiów doktoranckich z obszaru sztucznej inteligencji na Politechnice Poznańskiej. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w projektowaniu rozwiązań analitycznych, analizie danych, uczeniu maszynowym oraz zaawansowanej analityce. Od 15 lat ewangelista rozwiązań AI. Posiada większość certyfikatów w zakresie danych i analizy danych Microsoft. Certyfikowany trener Microsoft. Od 2010 roku Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Data Platform. Od 2018 roku jeden z 50 na świecie MVP w kategorii AI. Prelegent na licznych konferencjach w kraju i na świecie. Lider Data Community w Poznaniu. Autor podcastów i webinarów: "Opór jest daremny. Nadchodzi AI!", "Analityka w biznesie","Arena architektów". Wykładowca na wyższych uczelniach, między innymi na eMBA UE w Poznaniu
Area of Expertise
Topics
Wykorzystanie Microsoft Fabric w obszarze przetwarzania i analizy danych w praktyce
Zapraszamy na ekskluzywny warsztat, który skupi się na praktycznym wykorzystaniu potencjału Microsoft Fabric w projektach przetwarzania i analizy danych. Podczas tego intensywnego jednodniowego wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w fascynującym świecie nowoczesnych technologii danych. Niezależnie czy planujesz rozwój lub rozpoczynasz budowę systemu, który łączy potęgę przetwarzania Big Data ze stabilnością hurtowni danych, a może rozważasz wzbogacenie swoich danych dzięki GenAI – ten warsztat jest dla Ciebie.
Podczas 8h intensywnej aktywności uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do pracy ramię w ramię z ekspertami w dziedzinie przetwarzania i analizy danych. Prowadzący, którzy są uznawani za liderów branży, przekażą swoją wiedzę i doświadczenie. Sesje będą obejmować teoretyczne wprowadzenie do kluczowych koncepcji, ale przede wszystkim praktyczne ćwiczenia, które umożliwią uczestnikom samodzielne skonfigurowanie i uruchomienie rozwiązania. Dzięki temu warsztatowi zdobędziesz nie tylko cenne umiejętności, ale także przekonasz się, jak Microsoft Fabric może przyspieszyć transformację Twojej organizacji.
Cel Warsztatu:
Budowa Rozwiązania End-to-End: Uczestnicy będą pracować z ekspertami w zakresie przetwarzania danych, aby zbudować kompleksowe rozwiązanie oparte na Microsoft Fabric – od struktury danych po wdrożenie i analizę wyników.
- Łatwość, Elastyczność i Szybkość Działania: Warsztat skoncentruje się na wykorzystaniu łatwych w użyciu narzędzi Microsoft Fabric, ukazując elastyczność i szybkość, jaką można osiągnąć przy projektowaniu, wdrażaniu i skalowaniu rozwiązań danych.
- Charytatywny Cel Warsztatu: Ciesz się nie tylko rozwijaniem umiejętności, ale również uczestnictwem w akcji charytatywnej! Decyzję o wyborze organizacji charytatywnej, na którą zostaną przekazane środki zebrane podczas warsztatu, podejmą sami uczestnicy.
- Wymagane Umiejętności: Podstawowa wiedza z zakresu przetwarzania danych i analizy danych.
Korzyści dla Uczestników:
· Praktyczne doświadczenie w budowie rozwiązania z wykorzystaniem Microsoft Fabric.
· Spotkanie z wiodącymi specjalistami w dziedzinie przetwarzania i analizy danych.
· Możliwość wsparcia celu charytatywnego poprzez udział w warsztatach.
Miejsca są ograniczone, aby zapewnić najwyższą jakość interakcji i nauki, więc nie zwlekaj z rejestracją. Dołącz do naszych prowadzących i odkryj, jak Microsoft Fabric może stać się fundamentem innowacyjnych rozwiązań w Twojej organizacji!
Zarejestruj się już dziś i bądź częścią wyjątkowego wydarzenia, które łączy naukę z pomocą na rzecz wspólnej dobrej sprawy.
Fabric drogowskazem współczesnej analityki
W czasie sesji skupimy się na ogólnych założeniach czym jest Fabric z dużym naciskiem na zrozumienie dlaczego wyznacza on nowe kierunki w analityce. Zwrócimy uwagę dlaczego to nowość na miarę ogłoszenia SQL Server. Jakie problemy w obecnych podejściach i rozwiązanach adresuje Fabric, oraz jak będzie wyglądała przyszłość podejść do budowy takich rozwiązań w organizacjach dzięki dostępności Fabrica.
Databricks Ninja: Performance tuning
Azure Databricks dostarcza natywnie wysoce zoptymalizowane środowisko uruchomieniowe obsługujące różnorodne obciążenia w Lakehouse, od przetwarzania ETL na dużą skalę po interaktywne zapytania ad-hoc. Wiele z tych optymalizacji odbywa się automatycznie. Jednak co zrobić w momencie gdy automatyczne optymalizacje nie wystarczają a wyłącznie skalowanie klastrów nie spełnia oczekiwań? Przyjrzymy się temu jak możemy wpływać na działanie DBR za pomocą zaawansowanych ustawień konfiguracyjnych, jak działa cost-based optimizer (CBO), czym jest adaptive query execution (AQE) itp. Przeanalizujemy fizyczne plany zapytań, zwracając uwagę na możliwość ich optymalizacji.
Please note that Sessionize is not responsible for the accuracy or validity of the data provided by speakers. If you suspect this profile to be fake or spam, please let us know.
Jump to top