Session
Eén platform-team, meerder klanten: bouw een gestandaardiseerd integratieplatform (iPaaS) op Azure
De meeste platform engineering-sessies gaan over tooling. De meeste platformen falen echter om iets anders: onduidelijke grenzen, onhoudbare operatie en een mismatch tussen wat het platform-team heeft gebouwd en wat klanten kunnen adopteren. Deze sessie vertelt het verhaal van een integratieplatform (iPaaS) gebouwd op Azure Integration Services, van het eerste idee tot een werkend integratieplatform dat inmiddels bij meerdere klanten in productie draait.
Azure biedt alle bouwstenen voor integratie. Die omvormen tot een platform dat één team kan beheren voor meerdere klanten is een ander verhaal. In deze sessie deel ik de lessen die we hebben geleerd bij het bouwen van het platform, het doorontwikkelen ervan en het beheren voor meerdere klanten. Ik vertel over de principes die dit mogelijk hebben gemaakt en over hoe we het product besturen.
Principes zijn makkelijk op te schrijven en moeilijk na te leven, zeker als ze met elkaar conflicteren. De kern van de sessie gaat daarom over de spanningen tussen die principes. We kijken naar wat elk principe in de praktijk betekende, waar ze botsten en hoe we die conflicten hebben opgelost. Verwacht architectuur, een overzicht van het platform en eerlijke lessen die we onderweg hebben geleerd. Of je nu een intern of een commercieel platform bouwt: je gaat naar huis met een set principes die je kunt aanpassen aan je eigen situatie en met een helderder beeld van wat een platform bruikbaar en onderhoudbaar maakt.
Edwin van Wijk
Principal Solution Architect / Managing Consultant bij Info Support & Microsoft MVP
Zutphen, The Netherlands
Links
Please note that Sessionize is not responsible for the accuracy or validity of the data provided by speakers. If you suspect this profile to be fake or spam, please let us know.
Jump to top